Grota Solna


malachit_karpacKPC059Grota solna NG Wellness System jest   najnowszą, oryginalną metodą działającą na bazie czynnych składników morskich zawartych w soli z Morza Martwego oddziałujących profilaktycznie, leczniczo i rekreacyjnie.

W grocie panuje unikatowy mikroklimat o wyjątkowej czystości bakteriologicznej, odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Wpływa on korzystnie na samopoczucie i zdrowie dorosłych i dzieci. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją powietrze nasycone jest związkami: jodu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i bromu, niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Grota solna NG Wellness System posiada system promienników o różnych częstotliwościach, emitujących światło w pięciu kolorach (niebieskim, żółtym, czerwonym, pomarańczowym oraz zielonym), które korzystnie wpływa na nasz organizm:

czerwone przyspiesza przemianę materii, oczyszcza krew, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego, likwiduje zmęczenie fizyczne i psychiczne, dodaje energii,

pomarańczowe oczyszcza skórę, redukuje zmarszczki poprawia nastrój i ułatwia zasypianie,

zielone uspokaja, ale równocześnie dodaje energii, likwiduje zmęczenie, zalecane dla osób z nadciśnieniem, najskuteczniejszy kolor we wspomaganiu leczenia chorób nowotworowych

niebieskie relaksuje, uspokaja, likwiduje napięcie mięśni, ułatwia zasypianie, wskazany w bólach migrenowych głowy

żółte rozwesela, od czasów starożytnych stosowane w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego (biegunki, wymioty).

Seanse odbywają się na wygodnych leżakach przy odpowiednio dobranej muzyce, która pomaga się zrelaksować i odprężyć. Poprawa zdrowia i samopoczucia jest zauważalna już po kilku zabiegach.

Godzina przebywania w grocie z solą z Morza Martwego nasyca organizm mikroelementami tak jak 3-dniowy pobyt nad morzem.

Pobyt w grocie działa wspomagająco w leczeniu :

  • schorzeń dróg oddechowych (przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani, astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli i płuc),
  • niedoczynności tarczycy i zaburzeń metabolicznych,
  • schorzeń sercowo-naczyniowych (niewydolność krążenia, stany przedzawałowe, nadciśnienie),
  • schorzeń dermatologicznych (łuszczyca, zapalenia skóry),
  • dysfunkcji wegetatywnego układu nerwowego (nerwice, stany przemęczenia, spadek odporności na stres),
  • choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżytu żołądka, zapalenia jelita grubego.

Testy kliniczne dowiodły, że minerały z Morza Martwego zawarte w soli gwarantują długotrwałe nawilżenie skóry oraz działają pozytywnie i wzmacniająco na naczynia krwionośne i wpływają wyjątkowo korzystnie na ogólne funkcjonowanie ludzkiego organizmu a przy systematycznym stosowaniu :

  • poprawiają ukrwienie skóry i powodują, że jest ona lepiej dotleniona i zaopatrzona w składniki odżywcze
  • polepszają kondycję włókien elastyny i kolagenu,
  • poprawiają napięcie i elastyczność skóry a oprócz dokładnego oczyszczania działają kojąco, łagodzą podrażnienia oraz wspomagają jej zdolności do wydalania substancji toksycznych.

Przeciwwskazaniami do korzystania z groty są jedynie: nadczynność tarczycy, choroby nerek, gruźlica, klaustrofobia.